Home Ohlasy Ohlasy 2011

Oslava kulatého výročí

Jak jsme oslavovali

O třetí adventní sobotě, která připadla na 10. prosinec 2011, se ve společenském sále Radnice sešli členové Sdružení Tadeáše Haenkeho, aby zde oslavili výročí narození člověka, jehož jméno sdružení nese. K oslavě byl pádný důvod: Tadeáš Haenke se narodil 6. prosince 1761 v Chřibské, tedy právě před 250 lety. Sál, jehož přebudování z bývalého kina bylo nedávno dokončeno, přivítal spolu s členy sdružení také jejich přátele, příznivce a další hosty.  Nutno poznamenat, že nový splečenský sál,  přilehlé prostory a bezbariérový přístup všichni velmi ocenili a nezbývá než doufat, že přispěje k povznesení kulturního a společenského života v Chřibské.

Celý článek...

Záznam pořadu o T. Haenkovi

Záznam pořadu o T. Haenkovi Českého rozhlasu Sever si můžete poslechnout ZDE.

Tečka za kulturním létem

Ve středu 28. září, v den sv. Václava, proběhl ve zdejším kostele sv. Jiří závěrečný koncert letošního 15. ročníku Chřibského kulturního léta. Ve spolupráci se sponzory jej uspořádalo Sdružení Tadeáše Haenkeho a město Chřibská. Koncert důstojně zakončil letošní další úspěšnou kulturní sezónu.

Celý článek...

Ve Chřibské skončilo léto

Další léto skončilo. Ve středu 28. září 2011 sdružení Tadeáše Haenkeho a město Chřibská pozvaly všechny příznivce hudby do kostela sv. Jiří, kde se uskutečnil slavnostní svatováclavský koncert, který uzavřel letošní Chřibské kulturní léto.

Celý článek...

Grabštejn 2011

Dne 20. srpna se na hradě Grabštejn konal již tradiční benefiční koncert.  A STH bylo opět u toho.

Celý článek...

Sklárna 1414

Vsobotu 30. 7. 2011 proběhla v Novém domě ve Chřibské vernisáž výstavy SKLÁŘSKÉ UMĚNÍ ve Chřibské. Je věnována především historii a výrobkům dnes již zaniklé sklárny, která ve městě sídlila od roku 1414.   Duchovním otcem výstavy je pan Josef Navrátil.  

Fotografie z vernisáže najdete v naší fotogalerii.

Zdeněk Kraus - 75 let

V sobotu 9. července oslavil s rodinou, přáteli a chalupáři z Chřibské své 75. narozeniny pan Zdeněk Kraus.

Sólista na violu a housle, emeritní tajemník orchestru Národního divadla v Praze zasvětil poslední roky přípravě hudebního festivalu Chřibské hudební léto, na který přivedl řadu významných umělců a těles. Je neúnavným propagátorem komorní hudby a v současné době je členem několika uskupení účinkujících ve Šluknovském výběžku.

K významnému životnímu jubileu upřímně gratulujeme!

Sdružení Tadeáše Haenkeho

Několi fotografií z jubilantovy oslavy najdete zde

Křest CD

křest CD V sobotní podvečer 11. června 2011 došlo v Městském divadle ve Varnsdorfu k prolnutí Varnsdorfského hudebního léta se Chřibským kultruním létem.

Pod záštitou starosty města Varnsdorfu zde totiž proběhl slavnostní křest CD s nahrávkou významného rumburského hudebního skladatele a varhaníka, který ve své době dosáhl mezinárodního věhlasu, Johanna Christopha Kridela (1672-1733).

Celý článek...

Výlet do Drážďan

img_2679 Sezónu 2011 zahájilo Sdružení Tadeáše Haenkeho, o.s.  18. března výletem autobusem do Drážďan s návštěvou baletního představení Drei Farben Weiß ve slavné Semperoper.

Celý článek...