Ohlasy 2013

Plachetnice - má láska

 DSC7681 Ahoj všichni,

co jste byli na našem povídání o lodích. Pro nás to bylo úžasný, jak jsme dostali chuť se zase někam podívat, protože jsme letos na žádné lodi nebyli.  Byli jste skvělí a pozorní posluchači, jak to všechno hezky zdokumentoval náš první důstojník Zbyněk. 

Celý článek...

Pohádkový les

IMG 5677 Ahoj Chřibčáci a Haenkovci,

Tak jsme se s babičkou a dědou vypravili do Pohádkového lesa. Nevíte, kde to je? My to víme přesně a vždycky se v Chřibské na náměstí koukáme, jestli to tam zase není. Moc jsme se těšili a předem i trochu báli. Babi říkala, že tam bude Karkulka a možná, že i vlk, a ten umí být pěkně zlý. Co kdyby nás chtěl kousnout…. Začalo to dobře u králíčků z klubouku, měli i bonbony. Andrej byl hodně nešťastnej, protože bonbon hned spolknul, ale hodná teta mu dala jinej.

Celý článek...

Vánoční koncert ve Chřibské

009 V sobotu 29. prosince 2012 se v kostele sv. Jiří ve Chřibské uskutečnil vánoční koncert, který se stal vskutku velkolepým vyvrcholením kulturního i společenského života ve Chřibské v roce 2012.

Již samotné uvítání bylo sváteční, pořadatelé – Sdružení Tadeáše Haenkeho a město Chřibská – pro všechny příchozí připravili symbolické vánoční pohoštění, podávala se vánočka a horký čaj nebo svařené víno. Ostatně jednalo se o první vánoční koncert ve více než 16leté historii působení Sdružení Tadeáše Haenkeho ve Chřibské, ale snad dokonce v historii města Chřibská vůbec, takže punc jedinečnosti byl více než na místě. Poprvé zde totiž zaznělo kompletní provedení „České mše vánoční“ Jana Jakuba Ryby, a to rovnou v podání téměř osmdesáti účinkujících!

Celý článek...