Home Pozvánky Archiv 2007 Ohlédnutí

Ohlédnutí

V sobotu 25. srpna 2007 večer od 8 hod zněly ze Stodolce melodie slavných muzikálů v provedení naší známé kapely chalupářů tentokrát dokonce v mezinárodním obsazení.

Pod vedením Zdeňka Krause hrála chalupářská kapela profesionálních i amatérských muzikantů Chrudoš Chromec (klávesy), Zdeněk Kraus (saxofon), Tomáš Kučera (violoncello), Peter Parsch (trumpeta), Honza Porteš (saxofon), Milan Potoček (klarinet) a Max Reimann (bicí).

Muzikál si nelze představit bez zpěváků a hlavní slovo proto měli naši oblíbení a známí zpěváci Peter Parsch, Helena Krausová a Lukáš Hrabal. Měli jsme možnost si vychutnat krásné evergreeny z muzikálů světových i našich. Nejprve zazněly v originálním jazyce písně z muzikálů My fair lady, Mame, Porgy and Bess, Hello Dolly, West Side story, Cats a The phantom of the opera.

Ve druhé části jsme slyšeli evergreeny z českých muzikálů Limonádový Joe a Starci na chmelu i několik dalších známých písní. Dodejme, že Peter Parsch nás potěšil nejen svým slavným barytonem sólisty opery v Manheimu a excelentní hrou na trumpetu ale i svým značně náročným dramatickým výkonem. Stodolec byl tentokrát poněkud malý pro početné publikum - také v mezinárodním obsazení. Počasí nám vyšlo, takže i „galerie před vraty“ byla plná posluchačů.

Co dodat. Poděkování všem účinkujícím, panu Svatopluku Benešovi „Pánovi na a ze Stodolce“ i všem členům a přátelům Sdružení Tadeáše Haenkeho, kteří pomohli uspořádat toto pěkné setkání muziky, zpěvu a krásného prostředí večerní Chřibské. Práce to byla opět nemalá.

Zvláštní poděkování si zaslouží naši sponzoři Česko-německý fond budoucnosti, a Sklárna ST. FLORIAN ze Svoru.

Zaznamenaly

Daniela Řezáčová a Jana Krausová