Zážitková trasa Českokamenickem

zazitkova mapka smallDovolujeme si Vás informovat o zcela nové „Zážitkové trase“, kterou pro turisty a návštěvníky Českokamenicka připravilo Občanské sdružení pod Studencem.

Jedná se o dva propojené turistické okruhy. Jeden cca 5km vede z parkoviště ve Studeném do Lipnice, následně dolů ke Studenému potoku a zpět na parkoviště ve Studeném. Ten je připraven pro rodiny s dětmi a pro méně zdatné turisty. Druhý okruh, pokračuje od Studeného potoka po červené turistické značce k soutoku s Chřibskou Kamenicí a nádhernou přírodní rezervací Pavlino údolí ke koupališti v Jetřichovicích. Nazpět vede cesta vzhůru Tesanou cestou na okraj Rynartic a po modré turistické značce opět dolů k „Soutoku“ a po červené zpět do Studeného. Tato trasa je cca 11 km dlouhá.

Na přiložené mapce a „Zážitkové trase“ se dozvíte veškeré potřebné podrobnosti, které mohou návštěvníka zajímat. Podklad je připraven tak, aby si jej mohl každý ze zájemců sám vytisknout a popřípadě vzít na cestu s sebou. Na parkovišti uprostřed obce Studený poskytne veškeré informace velký česko-německý panel a ukáže zvětšenou vytýčenou trasou. U každé obnovené drobné sakrální památky je nainstalovaná informační tabulka s historií památky lidové zbožnosti. Pokoušíme se ještě o možnost instalace dvou laviček, které návštěvníkům nabídnou odpočinek a místo k zamyšlení a rozjímání. Příroda u nás je překrásná a svádí nejenom k radosti z ní a ze života, ale také k zamyšlení.