Slavnostní zahajovací koncert

Sdružení Tadeáše Haenkeho, o. s. a město Chřibská Vás zvou na

SLAVNOSTNÍ ZAHAJOVACÍ KONCERT CHŘIBSKÉHO KULTURNÍHO LÉTA 2013

„VÝBĚR Z DÍLA WOLFGANGA AMADEA MOZARTA“

 Kostel sv. Jiří ve Chřibské v pátek 5. července v 18,30 hodin 


Účinkují:

Rumburský komorní orchestr
Řídí: Patrik Engler

 

Sólisté:

Monika Vrabcová,
koncertní mistr orchestru opery Národního divadla – housle

 Helena Krausová – zpěv

Úvodní slovo – Jan Machač, starosta města Chřibská

 

Program:

W. A. Mozart - Malá noční hudba, 1. věta

W. A. Mozart - „Porgi Amor“ – arie hraběnky z opery Figarova svatba

W. A. Mozart - Divertimento D dur

  • Allegro
  • Andante
  • Presto

W. A. Mozart - „L´amerò – Dein bin ich“ – arie pro soprán, housle a orchestr z „Il Rè pastore“

W. A. Mozart - Houslový koncert D dur č. 4, 1. věta

W. A. Mozart - „Non temer, amato bene“ – koncertní arie pro soprán, housle a orchestr

 


 

Monika Vrabcova Vavrinkova Monika Vrabcová

se narodila v roce 1983 v Praze. Na housle začala hrát v 5 letech pod vedením paní učitelky Zdeňky Králové.

Od svých 9 let se pravidelně zúčastňovala Mezinárodní Kocianovy houslové soutěže, kde postupně získala pět druhých cen a stejné množství cen za nejlepší interpretaci povinné skladby. Na mezinárodní soutěži v italském San Bartolomeu získala v roce 1998 první cenu, umístění na stejné příčce dosáhla i o rok později v tříkolové mezinárodní soutěži v japonském Takasaki. Na základě tohoto vítězství byla pozvána na debutový koncert v Casals Hall v Tokiu.

V letech 1997 – 2002 studovala na Pražské konzervatoři ve třídě prof. Jaroslava Foltýna. Studia na této škole zakončila provedením Prokofievova 2. houslového koncertu v Dvořákově síni Rudolfina spolu se Symfonickým orchestrem Pražské konzervatoře. V roce 1998 úspěšně vykonala konkurz do Gustav Mahler Jugend Orchester, stala se nejmladší členkou tohoto tělesa a mezi léty 1999 – 2001 absolvovala turné pod vedením dirigentů jako Claudio Abbado, Seiji Ozawa, Pierre Boulez aj. Představila se v programu „Praha vítá talenty roku 2000“ vysílaném přímým přenosem na vlnách radia Classic .

V červenci roku 2001 obdržela stipendium pro London Masterclasses, jejichž houslovou třídu vedl profesor Královské Akademie v Londýně György Pauk. Na jeho doporučení se připravila k přijímacím zkouškám na tuto školu, v prosinci 2001 byla přijata a od září roku následujícího na Royal Academy of Music studovala nejprve ve třídě Györgyho Pauka, později Lydie Mordkovitch (žačky a asistentky Davida Oistracha). V roce 2009 úspěšně zakončila Magisterská studia na Akademii múzických umění v Praze. V sezóně 2006/2007 zastávala post 2. zástupce koncertního mistra Symfonického orchestru hl. města Prahy.

Od roku 2009 působila v orchestru Státní Opery Praha, odkud na základě dalšího úspěšně vykonaného konkurzu přešla o pět měsíců později (květen 2009) na pozici koncertního mistra orchestru Národního divadla v Praze, kde působí dodnes.

V minulosti příležitostně spolupracovala s orchestry Sólistes Européenes Luxembourg a Schengen Chamber Orchestra. Vedle řady komorních a recitálových příležitostí se představila jako sólistka s orchestry FOK (za řízení dirigenta Libora Peška), Jihočeskou komorní filharmonií České Budějovice, Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu a Filharmonií B. Martinů Zlín.